Ovaj mjesec: 2064
Mali kulturnjaci
Autor: Administrator , 30. 11. 2023.

Mjesec studeni ponudio je Malim kulturnjacima prvo kulturno događanje

Koncertna dvorana Vatroslav Lisinski i ove jeseni organizirala događanja za najmlađe, a izvannastavna aktivnost Mali kulturnjaci rado im se odazvala. U organizaciji Malih kulturnjaka 88 učenika prvih razreda naše škole 10. 11. 2023. posjetilo je jedan od tih događaja, glazbenu predstavu PRIČA O HARFI. Predstava je osmišljena tako da upozna mladu publiku s klasičnom glazbom i harfom kao instrumentom. U trajanju od  40 minuta na zabavan i zanimljiv način glazbom, riječima i slikom djeci je predstavila djela Claudea Debussyja, Dore Pejačević, Božidara Kunca i Borisa Papandopula. Učenici su svoje zadovoljstvo viđenog iskazali na kraju predstave velikim pljeskom i osmjehom na izlasku iz dvorane.

Brojnim odazivom učenika na ovakve i slične kulturne manifestacije pokazuju prepoznavanje tih vrijednosti. Zainteresiranost učenika i roditelja za nova kulturna iskustva motivira voditeljice ove izvannastavne skupine na daljnje nove organizacije.

Mali kulturnjaci ponovno u kulturnim akcijama

Mali kulturnjaci i dalje hodaju utabanim stazama te ponovno pokazuju potrebu i zainteresiranost novih generacija djece i roditelja za upoznavanjem kulturne ponude grada Zagreba. Od ove školske godine novi učenici (prvašići) Osnovne škole Jelkovec dobili su mogućnost upisati se u izvannastavnu aktivnost koju vode učiteljice prvih razreda Ela Ivanišević, Anita Krišto, Elizabeta Mandić i Petra Blažinović.  Izvannastavna aktivnost ponuđena je svim učenicima 1.a, b, c i f razreda i svi su učenici prihvatili tu mogućnost. Tijekom godine u rad grupe se uvijek mogu uključiti svi učenici, ali i samo zainteresirani za određeni posjet.

Cilj ove izvannastavne skupine  je približiti učenicima bogatu kulturnu ponudu našeg grada, ali i znati osnovnu namjenu pojedinih kulturnih ustanova te redovito pratiti kulturna događanja u gradu Zagrebu (kazališta, muzeje, kina, razne prigodne kulturne manifestacije te usvojiti osnovna znanja o filmu, kazališnoj predstavi, muzejskom izlošku...)

Učenike se od najranijeg doba želi usmjeriti kako će uz kvalitetne kulturne, edukativne i zabavne sadržaje provoditi slobodno vrijeme te razviti interes prema širokom spektru različite kulturne ponude koja ih svakodnevno okružuje u gradu u kojem žive, ali i razviti kritički odnos prema sadržajima koji su im dostupni. Mali kulturnjaci svojim aktivnostima već generacijama razvijaju učeničke moralne, društvene i estetske vrijednosti i osobine. Fotografije pogledajte OVDJE.

Voditeljice izvannastavne skupine Mali kulturnjaci

Ela Ivanišević, Anita Krišto, Elizabeta Mandić i Petra Blažinović