Ovaj mjesec: 2053
Guten Tag, hallo, wie geht's (Drugi Oktoberfest u Jelkovcu)
Autor: Administrator , 23. 11. 2023.

Stigla je jesen, a i drugi Oktoberfest. Četvrtaši su nas dočekali veselom pjesmom Guten Tag, hallo, wie geht's. Organizaciju su preuzele (kao i prošle godine) profesorice njemačkog jezika: Marina Lovrić, Tea Božek Krušelj i Matea Baćak.

Što o Oktoberfetu piše novinarska grupa 6.d i 6.e pročitajte pritiskom na Opširnije.

Priredbom se želi potaknuti višejezičnost, stoga je profesorica Marina Lovrić s 5. a razredom pripremila recitaciju Dobro došli na Oktoberfest na švedskom, francuskom, portugalskom, njemačkom i hrvatskom jeziku. Nakon dobrodošlice na raznim jezicima, učenici 2. c razreda pripremili su nam lijepu recitaciju Jesen, a učenici 2. d Jesensku pjesmu.

Kruška, jabuka, šljiva pjesma je koju smo slušali cijeli tjedan  za vrijeme nastave jer se 2. c marljivo pripremao. Čini se da se marljivost itekako isplatila jer su ostavili odličan dojam na publiku.

Nakon pjesme slijedi ples. Folklorna skupina 1. e predstavila se uz pjesmu Igra kolo, a 1. d predstavio se samoborskom pjesmom Šemička. Publika je pljeskala u ritmu pjesama i tako bodrila medene prvašiće.

Uslijedili su očaravajući igrokazi. Učenice 4. a izvele su igrokaz  Der Sommer tschüss, der Herbst willkommen! koji govori o žaljenju za ljetom i početku jeseni i škole. Igrokaz je završen pjesmom 3. a Es regnet. Publici je bilo neobično slušati igrokaze i pjesme na njemačkom jeziku.

Na priredbi se predstavila i dramska skupina s tri kratka igrokaza Domaća zadaća za Dan kruha, Usnula jesen, Tri jabuke s bakina ormara.

Igrokazi dramske skupine bili su zabavni, zanimljivi, a posebno se istaknuo recept za kruh.

Kao šećer na kraju nastupio je zbor s pjesmom Hejo, spann den Wagen an u višeglasnom pjevanju.

Članice zbora rekle su nam da su pripreme za priredbu bile otežane jer zbor nema svoj prostor za uvježbavanje. Nisu imale tremu i zadovoljne su nastupom za koji su vježbale od početka školske godine.

Novinarska grupa, 6.d i 6. e

Fotografije možete pogledato OVDJE.