Dan broja Pi - 14. ožujka
Autor: Administrator , 15. 3. 2024.

Učiteljice matematike A. Čakarun i D. Baneković održale su drugo Natjecanje u poznavanju decimala broja pi 14. ožujka. U uvodnom dijelu natjecanja učenici su saznali zanimljivosti o broju pi, a nakon toga krenulo je natjecanje.

Sudjelovalo je 8 učenika 7. i 8. razreda, a led je probio učenik 8. d razreda, inače prošlogodišnji pobjednik. Nakon Jakova, koji je prilično visoko postavio ljestvicu, na red su došli i ostali učenici.

Svi natjecatelji pokazali su zavidno znanje u pamćenju broja decimala, a natjecatelji povratnici su oborili svoj rekord od prošle godine. Nakon što su svi nastupili i pokazali svoje umijeće pamćenja pričekali su do objave konačnog poretka. Učenici su se za to vrijeme zabavljali s Einsteinom napravljenim od kartona (izradila ga je profesorica Ivana Popovac Hristov, likovna kultura).

Prva tri mjesta dobili su prigodne nagrade, a neki od učenika su najavili i dolazak iduće godine. Profesorice su zadovoljne održanim natjecanjem, a iduće godine očekujemo još veći broj učenika!

Čestitamo svim natjecateljima, a posebno Jakovu Nakiću iz 8. d razreda sa zapamćenih 193 decimale broja pi!

Poredak:

1. mjesto: Jakov Nakić - 193 decimale

2. mjesto: Nina Orlić - 148 decimala

3. mjesto: Noa Panćiško - 139 decimala

4. mjesto: Leona Čukelj - 123 decimale

5. mjesto Nina Tomljanović - 73 decimale

6. mjesto: Andrej Mikulić - 45 decimala

7. mjesto: Issa Ćorić - 34 decimale

8. mjesto: Leilani Rajner - 7 decimala

Kako nam je bilo zabavno možete pogledati u galeriji.