Weihnachten in der Luft
Autor: Administrator , 23. 12. 2023.

Učenici koji uče njemački kao prvi ili drugi strani jezik, marljivo su se pripremali za predstojeće blagdane.

Učenici 1.a razreda odabrali su prijatelja ili člana obitelji te napisali čestitku na njemačkom jeziku poželjevši „Frohe Weihnachten”. Otpjevali su božićnu pjesmicu „Frohe Weihnachtszeit” i zaplesali u veselom ritmu.

Učenici 2.a razreda odigrali su božićni memory, ali ovaj put ne uz pomoć kartica, već su parovi bili učenici. Po dva učenika činila su jedan par (Kerze-Kerze, Kugel-Kugel). Pobjednik je bio onaj tko je skupio više „parova - učenika”.

Učenici 3.a razreda su recitacijom „Nikolaus, Nikolaus, wo ist Nikolaus” pozdravili sv. Nikolu. Zapitali su se Nikolaus, Nikolaus, wo ist Nikolaus?, začuli korake ...höre Schritte, trapp, trapp, trapp! i ugledali njegovu vreću und seh den Nikolaus' Sack, Sack, Sack!

Učenici 4.a razreda izradili su božićno drvce pomoću pojmova vezanih uz Božić (die Glocke, der Stern, die Kugel, die Plätzchen) i pisali božićne čestitke.

Učenici 5.a razreda ukrasili su učionicu božićnim motivima, izradili božićno drvce i uljepšali ga poticajnim riječima poput Dankbarkeit (zahvalnost), Wärme (toplina), Begeisterung (oduševljenje).

Učenici 8.d i 8.f razreda svoje su božićno drvce ukrasili pridjevima, imenicama i glagolima. Razgovarali smo o Božiću i složili se da bismo jedni prema drugima trebali biti nett (ljubazni),  großzügig (velikodušni), geduldig (strpljivi). Učenici su izvlačili papiriće s imenima te se međusobno opisivali pridjevima s božićnog drvca (liebevoll, ideenreich, zuverlässig, freundlich,...). Također smo razgovarali o darivanju i složili se da bismo umjesto materijalnih stvari, jedni drugima više trebali poklanjati Glück (sreću), Liebe (ljubav), Freude (veselje), Hoffnung (nadu) te jedni druge više ermutigen (ohrabrivati), trösten (tješiti), loben (hvaliti) i inspirieren (inspirirati).

Učenici 8.b i 8.e razreda izrađivali su božićne čestitke i zaključili da je Božić u zraku – Weihnachten liegt in der Luft.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Tea Božek Krušelj