SOLIDARNOST U AKCIJI: ŠKOLA JELKOVEC POMAŽE POTREBITIMA
Autor: Administrator , 27. 12. 2023.

Učenici Osnovne škole Jelkovec nedavno su se uključili u hvalevrijednu inicijativu skupljanja hrane pod pokroviteljstvom župnog Caritasa. Ova inspirativna akcija donijela je zajednicu škole još bliže, potičući solidarnost među učenicima, roditeljima i vjeroučiteljima.

Inicijativu su pokrenuli vjeroučitelji s ciljem pružanja pomoći onima u potrebi unutar lokalne zajednice. Naši vjeroučitelji prepoznali su važnost uključivanja škole u ovu humanitarnu akciju te su s entuzijazmom prionuli organizaciji.

Učenici su s oduševljenjem prihvatili poziv da doprinesu akciji donošenjem hrane. Djeca su sa svojim roditeljima raspravljala o vrstama namirnica koje će donirati, potičući time i obiteljsku solidarnost. Ovaj pristup nije samo podigao svijest o važnosti pomoći drugima, već je i oblikovao vrijednosti suradnje i zajedništva među školskom zajednicom.

Dan prikupljanja hrane bio je poseban trenutak za školu. Učenici su s oduševljenjem donosili svoje donacije, svjesni da će njihov doprinos pomoći obiteljima u potrebi. Atmosfera u školi bila je ispunjena osjećajem zajedništva, ponosa i humanosti.

Veliko hvala svima koji su sudjelovali u akciji.

Vaši vjeroučitelji