Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Vukovara i sve žrtve Domovinskog rata
Autor: Administrator , 21. 11. 2023.

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata,  17. studenog 2023.g.  u školi smo prigodnim programom naših učenika i paljenjem svijeća odali počast žrtvama palim za našu domovinu...

U uvodnom govoru profesor Ivan Markulin podsjetio nas je na hrabrost naših branitelja koji su branili našu domovinu u svim dijelovima lijepe naše. Istaknuo je kako njihova žrtva svima nama treba biti trajni podsjetnik na snagu zajedništva, na hrabrost i požrtvovnost, ali i nužnost dijaloga kako bismo izgradili ljepšu i sigurniju budućnost sebi i naraštajima koji dolaze.

U poetskom dijelu programa učenici osmih razreda interpretirali su pjesme i prozne tekstove. Leilani Rajner, učenica 8.f pročitala nam je tekst Siniše Glavaševića, Anamaria Kikić, učenica 8.f pročitala je Molitvu za Vukovar, dok su nam učenici 8.e Luka Klepac i Sofija Ružić izrecitirali svoje pjesme o Vukovaru. Mia Ormuš, učenica 8.f u svome sastavku opisala je sva tragična zbivanja koja su se dogodila tih dana u Vukovaru. Potom su učenici zajedno sa prisutnim profesorima zapalili svijeće ispred škole. Nakon što smo zapalili svijeće uslijedila je zajednička molitva za sve žrtve Domovinskog rata koju je predvodio naš vjeroučitelj i trajni đakon Ivan Markulin. Ostavili smo lampaše da svijetle u noći za sjećanje na tešku sudbinu ljudi i na spomen ovog datuma u našoj prošlosti.

Zahvaljujem svim onima koji su na bilo koji način sudjelovali u obilježavanju ove manifestacije, profesorici Marijani Markulin u pripremi programa, profesorici Ivani Popov Hristov na prekrasnom plakatu koji je izradila u spomen na Sinišu Glavaševića, predmetnim profesorima koji su svojim prisustvom uzveličali ovaj skup, kao i svim učenicima koji su bili prisutni.

Ivan Markulin, profesor savjetnik