King Charles u Jelkovcu?
Autor: Administrator , 8. 11. 2023.

King Charles u Jelkovcu?

Profesori žicaju učenicu za odgovore

Sve je počelo grickalicama i sokovima  u Osnovnoj školi Jelkovec i to u srijedu 18. 10. 2023. u 19:15. Profesori su se pridružili prvom natjecanju učenika šestih razreda. Kviz su pripremili profesor Hodalj, profesorica Miljuš i jedna jedina - profesorica Veverec.  Prof. Hodalj  obišao je sve stolove i dao sudionicima jedan „high five“ za sreću. Profesorica Veverec zamolila je za tišinu te objasnila pravila, mobiteli nisu bili dozvoljeni, a svaki je tim imao jednog džokera „mudru sovu“.

Osnovu kviza činila su tri predmeta: Hrvatski jezik, Engleski jezik i naravno Geografija, ukupno 23 pitanja. Timovima učenika (10 timova) priključio se i jedan profesorski: prof. Benke, prof. Mareljić Babić i vjeroučitelji Markulin.

Uvodna pitanja bila su lagana, ali poprilično nerealna, kao npr.: Da je King Charles u Jelkovcu i pita Vas za mjesto održavanja kviza kako biste mu odgovorili?

Već na uvodnim pitanjima ponestalo je bombona, a na kraju se to jedenje pretvorilo u natjecanje tko je pojeo najviše bombona. Profesorica Zrno kleknula je na koljena i počela brojati paketiće pojedenih bombona tima Pametni miševi. Pojeli su 58 bombona u roku od 1h.

Zanimljivo je bilo i pitanje: „Tko je prvi oplovio Zemlju?“ Nitko nije znao odgovor, iako je profesor Hodalj bio na zamjeni i cijeli sat glumio Ferdinanda Magellana.

Bilo je svega par točnih odgovora na pitanje: „Koji je drugi naziv za tuču?“ Svi su pisali selo ili ulica, ali točan je odgovor bio grad. Pri kraju, tj. na 17. pitanju Bernardu je ponestalo bombona i prof. Miljuš odlučila ga je nahraniti s još nekoliko komada.

Na 18. pitanju već su dvije sovice bile iskorištene, svi ostali čuvali su ih za posljednja pitanja. Hrvatski jezik bio je glavni izvor svih problema jer ga nitko nije naučio.

Na 22. pitanje sovice su se oglasile te je prof. Veverec u šali rekla da su pojmovi "ušće" i "izvor" ključni za život.

Profesori su na zadnjem pitanju iskoristili svoju sovicu.

Bilo je tu svega, od profesora koji žicaju odgovore od učenika novinara do natjecanja u jedenju bombona. Zgode su se događale u pauzi od 15 min na kraju kviza, npr. Akač i cvjetno društvo i ostali timovi saznali su za natjecanje u jedenju bombona i naknadno su nabavili još 20-ak bombona kako bi pobijedili Pametne miševe. Navedeno je napravio i  tim Četvorka, ali oni nisu bili uspješni. Nakon toliko drame, pojedenih bombona i zbrajanja, prošlo je 15 min i svi su se vratili na mjesta.

Svi su odgovori pročitani, a istaknuti su najzanimljiviji. Na slikama na kojima su bile prikazane slike bora (geografske i tjelesne) neki su sugerirali da je točan odgovor Starost ili Baba Vanga. Na najjednostavnije pitanje kao što je imenovanje stanovnika kontinenata u muškom rodu, odgovori su bili šareni, npr.: Kinez, Agoriđanin, Južnoameričanin, Sjevernoameričanin…

Moramo pohvaliti Vitu Jolića jer je jedini dječak koji se ispričao nakon što je slučajno pljunuo govoreći, a također čestitke profesorima i svim ostalim timovima na uspjehu prvog kviza Noćne sovice. Fotografije pogledajte ovdje.

Rezultat prve večeri natjecanja: Vudrene sove                 52.5

Akač i Cvjetno društvo  48.5