Europski tjedan programiranja
Autor: Administrator , 23. 10. 2023.

Mirela Mareljić Babić, učiteljica mentor informatike, posjetila je s Robotičarima učenike 4. a razreda. Na izvannastavnoj aktivnosti Robotičari pod mentorstvom učiteljice Mirele ulaze u svijet robotike i automatike kroz primjenu pseudo koda za upravljanje robotima. Tijekom susreta učenike 4. a razreda upoznali su s osnovama rada robota (Micro:Maqueen, MODI robot i Ozobot) i na kreativan način su ih uveli u svijet robotike, logičkog razmišljanja i programiranja. Upoznali su i programe u kojima su izrađeni osnovni programi za navedene robote. Micro:Maqueen robot bio je programiran (program Mind+) da prati liniju i prepoznaje lica pomoću dodatka, HuskyLens kamere. Upotrebom Modi studija i modula programirali su jednostavan program za paljenje LED lampice pritiskom na gumb modula robota. Ozobot su pokretali kodovima boja. Učenici su pokazali interes za stvaranje koristeći logičko-matematičku inteligenciju i zanimanje za programiranje te su stekli iskustvo u primjeni timskog rada tijekom rješavanja problema.

Fotografije možete pogledati ovdje.