Svjetski dan jabuka
Autor: Snježana Babić, 21. 10. 2023.

Svjetski dan jabuka obilježava se svake godine 20. listopada.

Cilj obilježavanja je uputiti na važnost jabuka u svakodnevnoj prehrani.

Učenici 2.c razreda sa svojom učiteljicom Snježanom Babić, Svjetski dan jabuka obilježili su nizom aktivnosti.  Čitanjem priče Kako je jabuka dobila zvijezdu otkrili su tajnu da svaka  jabuka u sebi skriva zvijezdu te tko ju je tamo stavio.

U razred su stigle i domaće sorte jabuka koje su poslužile učenicima da porazgovaraju o veličini i boji jabuka, obliku, površini, okusu i strukturi. Uspoređivali su koja je slađa, a koja kiselija, koja ima deblju kožicu, a koja tanju, koja ima intenzivniji miris…

Iz Matematike su zbrajali i oduzimali zadatke s jabukama, a iz Glazbenog pjevali pjesmice o jabukama.

Na kraju su, kroz likovno izražavanje, naslikali svoju jabuku te pritom ponovili kako miješanjem boja dobiti svjetliju i tamniju nijansu boje.

Učiteljica Snježana Babić