Dan kravate
Autor: Snježana Babić, 19. 10. 2023.

Poznata u cijelom svijetu,
svi je nose oko vrata,
iz Hrvatske potječe,
to vam je KRAVATA!

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Istodobno, kravata je i simbol Europe, ali i znak nekih temeljnih ljudskih vrijednosti. Stoga se, 18. listopada, svake godine obilježava hrvatski i svjetski Dan kravate.

Učenici 2.c razreda su sa svojom  učiteljicom Snježanom Babić također obilježili Dan kravate u srijedu,18.10.2023.

Na satu Hrvatskoga jezika učenici su se upoznali s pričom  o kravati. Razgovarali su u kojim se prigodama nosi kravata, kojih oblika i boja može biti, od kojih materijala može biti izrađena. Obrađena tematika pobudila je kreativnost  učenika te su imali priliku na satu Likovne kulture osmisliti i izraditi svoju kravatu iz mašte.

Učiteljica Snježana Babić