Projektni dan - Čipka
Autor: Andreja Flanjak, 20. 4. 2023.

Učenici 7.a i 7.b razreda, uz mentorstvo profesorice Dore Baneković u sklopu konstrukcija pravilnih mnogokuta obrađenih na nastavi matematike samostalno su konstruirali zadani mnogokut i prikazali ga na raznim podlošcima u kojem su različitim bojama prikazali ukupan broj dijagonala mnogokuta i dijagonale iz jednog vrha mnogokuta. Učenici su se koristili različitim materijalima za prikazivanje dijagonala, a najčešće su to bili konac i gumice. Nastali su izvrsni radovi koji nevjerojatno podsjećaju na čipku. Radovi su bili izloženi u prostorima škole i na web stranici škole.

Radove možete pogledati u galeriji.

Napisala: Dora Baneković