DRŽAVNO ŠKOLSKO PRVENSTVO U RUKOMETU ZA DJEVOJČICE 5.- 6. RAZREDA
Autor: Andreja Flanjak, 6. 6. 2023.

U organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza održalo se državno prvenstvo u rukometu u Vinkovcima od 31. svibnja do 2. lipnja u uzrastu petih i šestih razreda. Boje OŠ Jelkovec branile su djevojčice. U Vinkovcima se prema rasporedu natjecanja odvija samo polufinale i finale, a plasman na ovu razinu dogodio se na Poludržavnoj završnici 25. svibnja u Garešnici.

Više pročitajte pod Opširnije.

Prvog dana stigli smo u Vinkovce u popodnevnim satima i smjestili se u svoje sobe. Navečer je bilo svečano otvorenje natjecanja koje su domaćini veličanstveno pripremili s gostima iznenađenja. Sutradan, 1. lipnja čekale su nas dvije utakmice. Obje utakmice igrale su se u dvorani OŠ Bartola Kašića u Vinkovcima. Naše Jelkovčanke svladale su Dugo Selo rezultatom 17:10 i plasirale se u finale protiv OŠ Trilj iz Trilja. U utakmici protiv Trilja pokazao se raskoš talenta kod naših djevojčica jer su uspjele pobijediti i ovu ekipu i pokupiti zlato rezultatom 15:11.

Za ovaj fantastičan rezultat moramo poimence pohvaliti i naše cure:

ARJA GALOVIĆ

KARLA HUZANIĆ

LANA KUHAR

MARTA MARIĆ

MIA HERCEG

LANA LONČAR

BARBARA MIŠURA

PETRA JOLIĆ

LEONA MUŠIĆ

NIKOLINA SENJAK

FRANKA GRAČANIN

GABRIJELA ČUTURA

CHIARA JANKOVIĆ

DORA PAVELIĆ

MENTOR: IVAN BERTOVIĆ

VODITELJ: STIPE JOLIĆ

Rezultat smo skromno proslavili u Vinkovcima, a po povratku u Jelkovec organiziran je pravi doček kao da se Vatreni vraćaju iz Rusije. Ravnateljica Ljiljana Lepan Babić organizirala je svečani dio dočeka u holu škole, gdje su djevojke dočekane pljeskom i prigodnom zahvalom. Nakon službenog dijela, u dvorištu škole, djeca su se nastavila veseliti u nešto ležernijem tonu uz presretne roditelje i prijatelje.

Od srca zahvaljujemo najprije djevojčicama koje su nam svojom igrom priuštile ovakvo veselje i ponos, a zahvaljujemo i roditeljima bez čije požrtvovnosti ne bi bilo ovakvih rezultata.

Tekst: Stipe Jolić

VIDEO