Posjet trećih razreda OŠ Jelkovec Gradskom kazalištu Žar ptica- „Heidi“
Autor: Andreja Flanjak, 22. 5. 2023.

U srijedu, 10.svibnja 2023. učenici trećih razreda su u pratnji svoji učiteljica pogledali kazališnu predstavu „Heidi“. Skromno bi bilo reći da nas je predstava oduševila. Heidi jedan dražestan lik pun pozitivnih emocija i misli, ima nježno srce i vedru narav, oko sebe širi dobrotu i radost. Unatoč tužnoj životnoj sudbini, ona se ne predaje. Svoj smisao nalazi u nesebičnim djelima i pružanju sreće drugima.

„Heidi je dijete švicarskih Alpi, zelenih pašnjaka i cvjetnih proplanaka. Svojom toplinom omekšala je srce mrzovoljnom djedu, sprijateljila se s osobenjakom, dječakom Petrom i donijela nadu u život njegove slijepe bake. U sivilo grada unijela je vedrinu i smijeh, stekla brojne prijatelje i vratila zdravlje bolesnoj djevojčici Klari.

U današnje vrijeme društvene otuđenosti i otuđenosti od same prirode, raduje nas vidjeti dobrotu i vedrinu kojom nas glavna junakinja osvaja. Nakon gledanja predstave naša lica su bila radosna i ozarena. Heidi je i nas dotakla svojim dobrim srcem, osmijehom, jednostavnošću i skromnošću. „To su vrline za sva vremena, stoga ne čudi da prolaze godine i stoljeća, a Heidi ostaje i dalje junakinja malih i velikih čitatelja i gledatelja...“

Ivana Ćurković

Fotografije možete pogledati u albumu.