Hrvatski prirodoslovni muzej-posjet
Autor: Filip Gorupec, 7. 3. 2017.

Učenici  1. A i 1. C razreda u pratnji svojih učiteljica posjetili su Hrvatski prirodoslovni muzej, jedan od najvećih muzeja u Hrvatskoj.  Uživali su u izložbu Zvukovi kukaca - orkestar najmanjih i zbirkama Zoološkog odjela. Svoj posjet završili su šetnjom od Gornjeg grada do Manduševca.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte ostatak.

U postavu izložbe Zvukovi kukaca - orkestar najmanjih učenike su pratili zvukovi prirode koje danas možemo čuti samo u čistim, netaknutim dijelovima prirode. U prvoj sobi zvučnog prostora prikazana je raznolikost kukaca pjevača te osnovni podaci o načinima na koje kukci stvaraju i čuju zvuk.  U  hodniku su vidjeli model vrijednog mrava s prikazom struktura pomoću kojih pjeva. Takve strukture prikazane su i na modelima stidljive pipe, skrovitog rovca i ratoborne bogomoljke. Postav izložbe završava marljivim pjevačima. Najpoznatiji među njima je neumorni poljski šturak, a društvo mu pravi moćna hrastova strizibuba.

Zbirke Zoološkog odjela broje oko 1 135 000 primjeraka različitih životinja podijeljenih u zbirke kralježnjaka, koje čine zbirke sisavaca, ptica, ptičjih jaja, vodozemaca i gmazova, riba te posebna zbirka tkiva za DNA analize. Najbrojnije su zbirke beskralježnjaka koje sadržavaju zbirke kukaca, mekušaca, morskih beskralješnjaka i dr. Učenici su s oduševljenjem promatrali zbirke i slušali zanimljivosti o životinjama.

Fotografije pogledajte u našoj Foto-galeriji.