Projekt 4.a i 4.b razreda: Suradnja s prvašićima
Autor: Ljiljana Studeni, 30. 6. 2015.

Kroz projekt „Veliki pomažu malima“ ostvarena je suradnja učenika 4.a i 4.b rezreda s učenicima 1.c razreda.

Više informacija pogledajte pod «opširnije».

Fotografije pogledjte «ovdje».

U šk. god. 2014./15. učenici 4.a i 4.b razreda, pod vodstvom razrednih učiteljica Ljiljane Studeni i Anite Krišto u suradnji s učiteljicom 1.c razreda Snježanom Babić, realizirali su planirani razredni projekt.

Cilje ovog projekta bio  je stvaranje brižne, suosjećajne razredne i školske sredine, orijentirane na suradnju.

Zadatak je bio pomoći učenicima prvih razreda  u prilagodbi tijekom prve godine školovanja i pružiti konkrenu pomoć u učenju i radu.

Pomoć starijih učenika u učenju i radu učenicima prvih razreda samo je jedan od brojnih primjera kojima se u školskom okruženju nastoji obogatiti dječji osjećajni, društveni i etički razvoj. Osim toga, ideja je bila i preventivno i trajno djelovati na suradničko ozračje u školi, usmjeravati na miroljubivo  rješavanje sukoba i međusbno uvažavanje mlađih i starijih učenika škole.

Četvrtaši su tijekom realizacije pomagali prvašićima u lakšem savladavanju matematičkih sadržaja – zbrajanja i oduzimanja brojeva do 20, ali su imali i priliku samostalno organizirati te održati jedan školski sat na kojemu su svojim malim prijateljima prezentirali različite zanimljive teme.

Projekt je uspješno realiziran, a najmlađi učenici naše škole bili su iznimno motivirani radeći s najstarijim učenicima razredne nastave.