2. ŠKOLSKO NATJECANJE UČENIKA RAZREDNE NASTAVE - MEDIJSKA KULTURA: "Slovo u kadru"
Autor: Ljiljana Studeni, 18. 3. 2015.

U petak, 06.03.2015., održano je 2. školsko natjecanje iz hrvatskog jezika – medijska kultura Pale sam na svijetu za učenike prvih razreda naše škole.

Za više informacija o ovom natjecanju koje je organizirano u obliku zabavnog i edukativnog kviza, kliknite "opširnije".

Svoja znanje i sposobnosti na natjecanju medijske kulture trudili su se pokazati svi prvašići, ali su na kraju najuspješniji bili učenici 1.d razreda s učiteljicom Majom Kranjc  te tako zasluženo osvojili prvo mjesto.

Natjecanje se održava s ciljem stjecanja i proširivanja znanja, sposobnosti i vještina kroz povezivanje dvaju najzastupljenijih medija – knjige i filma, uočavanja razlika i sličnosti među njima,  uočavanja specifičnosti filmskog  jezika te razvijanja medijskih kompetencija učenika.

Osim toga, cilj je i razvijati učenikove moralne, društvene i estetske osobine, umne i imaginacijske sposobnosti, aktivirati stvaralačku maštu, njegovati ljubav prema knjizi i filmu, pomoći učenicima da stjecanjem filmske naobrazbe usvajaju svjetonazor po kojemu će se spontano razvijati u kritičku, slobodnu i stvaralačku ličnost korisnu sebi, svojoj zajednici i svijetu u kojem živi.

Snježana Babić

Natjecanje prvašića možete pogledati i u našoj foto - galeriji.