Treći razredi:OBILAZAK GRADA ZAGREBA
Autor: Ljiljana Studeni, 16. 3. 2015.

Učenici trećih razreda sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi prirode i društva Moj zavičaj u prošlosti. Upoznali su važne kulturno-povijesne spomenike grada Zagreba, istraživali su i povezivali temeljem povijesnih izvora (predmeta, fotografija, karata, maketa...).

Više o ovoj zanimljvoj izvanučioničkoj nastavi, pročitajte pod "OPŠIRNIJE".

Donji grad razgledali su tijekom panoramske vožnje autobusom - Glavni kolodvor, Tomislavov trg, Zrinjevac, Hrvatsko narodno kazalište, Muzej Mimara... Razgled znamenitosti glavnoga grada Hrvatske započeli su obilaskom Katedrale Svetog Stjepana. Šetnju su nastavili samim središtem grada razgledajući kulturno-povijesne znamenitosti hrvatske prijestolnice – Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Dolac, Tkalčićeva ulica, Krvavi most, Kamenita vrata, Markov trg, Crkva svetoga Marka, Hrvatski državni sabor, Banski dvori, kula Lotorščak, Katarinin trg, Jezuitski trg...  Muzej grada Zagreba obišli su sa stručnim vodstvom.

Na izletu sam se proveo odlično. Vidio sam sunčani sat. Svidio mi se kip Svetog Jure. Posebno me dojmila priča o Krvavom mostu. U Muzeju grada Zagreba vidjeli smo maketu Gradeca i Kaptola. Vidjeli smo i sliku koja prikazuje sukob Gradeca i Kaptola.

Antonio Ivkić, 3. A

Zagreb je glavni grad Hrvatske. To je moj rodni grad. Grad Zagreb  nastao je 1094. godine. Dan grada Zagreba obilježava se 31. svibnja, a tada je blagdan Majke Božje od Kamenitih vrata. U Zagrebu ima puno starih građevina. Neke od njih su postale simboli Zagreba, npr. Crkva svetog Marka. Grad Zagreb je star 921. godinu. U Zagreb dolazi puno turista. Ja volim svoj grad. U svojem gradu osjećam se dobro.

Gašpar Žanić, 3. A

U foto-galeriji pogledajte fotografije.