Prezentacija - interaktivna ploča u nastavi
Autor: Ljiljana Studeni, 27. 1. 2015.

Dana, 22. 1. 2014. organizirali smo prezentaciju rada na interaktivnoj ploči, prilikom koje smo uvaženim gostima iz Rotary kluba Sesvete koji su nam donirali ovo vrijedno nastavno pomagalo, te članovima Školskog odbora naše škole, pokazali dio mogućnosti korištenja pametne ploče u nastavi.

Više o događaju pročitajte pod «opširnije».

I ove je školske godine naša škola nastavila s realizacijom jednog od primarnih ciljeva, istaknutog na Timu za kvalitetu - podizati razinu kvalitete rada u nastavi te primjenjivati suvremene metode rada u nastavnom procesu. U skladu s tim u školi je postavljena još jedna interaktivna ploča koja će se koristiti u nastavi, a vrijedno nastavno pomagalo donirao nam je Rotary kluba iz Sesveta, čijim se članovima i ovom prigodom, ponovno zahvaljujemo.

U četvrtak, 22.1. 2014., u 16,30 sati, učenici 4. a razreda i učiteljica Ljiljana Studeni, su za uvažene goste iz Rotary kluba te članove Školskog odbora naše škole, upriličili prezentaciju rada na interaktivnoj ploči u nastavi. Događaju je prisustvovala i ravnateljica škole Reanata Flajhar koja je pozdravila goste i uručila im prigodnu zahvalnicu za njihov doprinos kvaliteti rada u OŠ Jelkovec.

Tijekom jednog školskog sata, nizom zanimljivih aktivnosti, učenici 4.a i učiteljica pokazali su brojne prednosti rada s pametnom pločom i svoje umijeće rukovanja njome. Bilo je zanimljivo jer su i gosti, članovi Rotary kluba te članovi Školskog odbora, imali priliku zajedno s učenicima sjesti u školske klupe, doživjeti izazove suvremene nastavne tehnike, okušati se u rješavanju nekih zadataka te se nakratko vratiti u školske dane.

Učenici su na kraju prezentacije iznijeli svoja razmišljanja, iskustva i doživljaj rada s pametnom pločom. Naglasili su kako im je ovakav način rada zanimljiviji, poticajniji i izazovniji u odnosu na tradicionalne metode rada u nastavi te objasnili zašto, ali nisu dvojili da su istovremeno i sentimentalno vezani uz «zelenu školsku ploču i kredu» jer su generacija koja je započela svoje školovanje služeći se njome.

Time su pokazali kako lako prihvaćaju novo, ali se ujedno ne žele odreći onoga što je dobro iz tradicionalne nastave. Ovakav stav je svakako bila dobra poruka učiteljima koji kreiraju nastavni proces i smjernica za organizaciju suvremene nastave po mjeri učenika.

Druženje djece i odraslih u školskim klupama pred interaktivnom pločom proteklo je u veseloj i poticajnoj atmosferi, što prikazuju i fotografije koje možete vidjeti u foto-galeriji.