Ovaj mjesec: 1954
Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: ANICA KEDAČIĆ, 16. 10. 2014.

I ovog listopada u našoj školi obilježen je

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Svečanost Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održana je 10. listopada 2014. u auli škole  s početkom u 11.30 sati.

Uz mnoštvo prigodnih pjesma, recitacija i igrokaza, učenici su pokazali koliko cijene i vole tako jednostavan, a opet nezaobilazn prehrambeni proizvod – kao što je kruh i koliko su zahvalni na svim plodovima što nam ih zemlja daje.

Osim scenskim nastupom, učenici su to pokazali i djelom - priredili su svečani stol  na kojem su bili izloženi razni kruhovi, peciva, kolači te ostali proizvodi koje su svojim vrijednim ručicama uz pomoć majki, očeva i baka napravili.

Svečanost je uveličao i župnik  župe Ivana Pavala II. koji je molitvom, a potom i blagoslovom blagoslovio izložene pekarske proizvode i sve prisutne. U svom govoru je podsjetio kako moramo biti zahvalni na “ kruhu našem svagdašnjem“ te kako ima i onih koji taj kruh danas neće blagovati jer uistinu nemaju što jesti.

Nakon blagoslova, u prepunoj školskoj auli, uslijedilo je razgledavanje i degustacija ukusnih pekarskih proizvoda.

PONUDI KRUH

Kada gladnom ponudiš kruha
Neka to bude srca čista.
Da mu osmjeh od uha do uha
Ugrije dušu i slobodno blista.

Kada nekom ponudiš kruha
Pokušaj to slobodno dati,
I ne gledaj kakvog je ruha
I može li i on što dati.

Ponudi kruha onom kom' treba,
Ponudi kruh za spas od gladi,
Pa ćeš imati blagoslov Neba,
Što krila daje sreći i nadi.

Ostatak fotografija pogledajte u foto - galeriji