OŠ Jelkovec: 3. mjesto na Natječaju "Uljepšajmo naš Zagreb"
Autor: Ljiljana Studeni, 30. 5. 2014.

S ponosom i velikim veseljem obavještavamo da je naša škola osvojila 3. mjesto u kategoriji “najljepše školsko dvorište” u sklopu Natječaja “Uljepšajmo naš Zagreb”, za 2014. god.

Čestitke i zahvala svim učenicimaroditeljima i učiteljicama - svima koji su sudjelovali i pomagali u projektu uređivanja školskog cvjetnjaka, a prije svega učiteljici Snježani Babić, voditeljici i idejnoj začetnici ovoga projekta, te učiteljici Saneli Barić koja se s učenicima Ekološke grupe 1.d razreda, u suradnji s roditeljima, pridružila projektu. smiley

Natječaj „Uljepšajmo naš Zagreb“ raspisao je gradonačelnik grada Zagreba s ciljem poticanja i nagrađivanja uređivanja javnih gradskih i drugih površina i objekata na području Grada Zagreba u ukupno 12 kategorija.

Obzirom da je Novi Jelkovec mlado naselje još uvijek u razvoju i nastojanjima da izgradi svoj identitet na zadovoljstvo svih njegovih stanovnika, a prije svega djece i mladih, osvojeno 3. mjesto u kategoriji “najljepše školsko dvorište” daje nam “vjetar u leđa” da kao škola nastavimo doprinositi kvaliteteti života, životnoga prostora i okoliša.

Ova lijepa i poticajna nagrada ima i svoju simboliku jer je došla u trenutku obilježavanja prve veće obljetnice djelovanja naše škole i netom proslavljenog 5.-og rođendana OŠ Jelkovec na Danu škole / Danu otvorenih vrata koji je i tematski bio vezan uz naš Jelkovec!

Sretni smo da ostvarenim uspjehom možemo poslati iznimno jaku odgojnu poruku svim našim učenicima koje odgajamo i obrazujemo za život - da su marljivost i angažman, suradnja i dobra poticajna atmosfera preduvjeti uspjeha, obzirom da je osvojeno 3. mjesto upravo plod dobre suradnje odraslih (roditelja i učitelja) i djece – naših učenika.

Više o rezultatima Natječaja pročitajte na službenim stranicama Grada Zagreba, a također pogledajte i uživajte u fotografijama našeg cvjetnjaka koje se nalaze u našoj foto-galeriji.

“Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može!”