Razredni projekti 2.c razreda
Autor: Ljiljana Studeni, 7. 5. 2014.

Učenici 2. c razreda su uz vođenje razredne učiteljice Ane Lučić, ove školske godine proveli dva vrlo zanimljiva razredna projekta.

Projektna nastava je suvremeni pristup poučavanju u kojemu cilj nije tek usvajanje činjenica, već se učenicima omogućuje shvatiti pojave i pojmove i kroz niz praktičnih aktivnosti. Vrijedna je i stoga što se velika pozornost posvećuje samostalnosti učenika, međusobnoj suradnji i samovrednovanju.

PROJEKT ZANIMANJA

U sklopu projekta zanimanja učenici 2.c razreda su iz prve ruke upoznali zanimanje modnog dizajnera. Projekt je organizirala i u njemu sudjelovala mama Jasminka koja je učenicima prezentirala i pobliže objasnila što je posao modnog dizajnera. Učenici su bili vrlo zainteresirani, posebno zbog toga što su dobili i plaću za obavljeni posao - bombone.

RECIKLIRANJE PAPIRA

Povodom Dana planete Zemlje učenici 2.c okušali su se u recikliranju papira. Stari su papir ubacili u miješalicu, usitnili ga, te u njega dodali malo ljepila i vode. Nakon sušenja nastao je novi papir. Ova aktivnost izazvala je veliko uzbuđenje – iznimno je poticajno znati od staroga načiniti novo, a znati da pritom pomažeš u čuvanju i zaštiti okoliša.

U foto-galeriji pogledajte fotografije uz ova dva projekta.,