Radionica Zdravstvenog odgoja na temu Skrivene kalorije
Autor: Ljiljana Studeni, 11. 3. 2013.

Studentice 6. godine Medicinskog fakulteta u Zagrebu u sklopu predmeta Školska medicina održale su učenicima trećih razreda naše škole radionicu na temu „Skrivene kalorije“.

Učenici su u grupnom radu na panou razvrstavali namirnice po skupinama (bjelančevine, masti, ugljikohidrati) koje će konzumirati tijekom dana te zbrajali bodove koje one nose. Na kraju radionice su se bodovi zbrojili, a pobjednik je bila grupa s najvećim brojem bodova.

Cilj je bio kroz razgovor i igru ispitati znanje o prehrani učenika te ih poučiti da smiju jesti sve namirnice, ali u razumnim količinama. Naglasak je bio i na obrazovanju o vrjednijim namirnicama koje sadrže vitamine i minerale koji pomažu u rastu i razvoju djece.

U fotogaleriji možete vidjeti s koliko su zanimanja učenici radili na zadacima.

Snježana Babić