"Kemija je zakon" - radionica u suradnji roditelja i škole
Autor: Administrator , 6. 3. 2013.

27. veljače  naši su prvašići, učenici 1.b,  sudjelovali u  radionici "Kemija je zakon" koja je održana  kao dobar  primjer suradnje roditelja  i škole...

Suradnja je nastala  na poticaj  gđe. Nataše Šijaković Vujičić, majke naše učenice, koja je zajedno sa svojim timom znanstvenika  Instituta Ruđer Bošković održala zanimljivu, poučnu i zabavnu radionicu. Učenici su radom u skupinama sami otkrivali neobične pojave i promjene. Pisali su „čarobnom“ tintom koja je nestala, pa se ponovno pojavila, promatrali eksploziju boje, pratili neobičnu tekućinu u boci koja mijenja boju, proizveli čak i pravo srebro. Na kraju su spaljivali gumeni bombon medvjedića koji je proizveo pravu eksploziju. Zaključak je svakako bio: Ne smiješ  jesti previše gumenih bombona!

Tako su se naši prvašići susreli s pravom kemijom. I izvodili prave pokuse uz mnogo čuđenja, i oduševljenja. Jedva čekaju 7. razred!

Pogledajte fotografije.