Humanitarna akcija "GYE NYAME"
Autor: Mirela Mareljić Babić, 24. 9. 2012.

Osnovna škola Jelkovec  i Povjerenstvo za pastoral mladih i  zvanja Hrvatske Salezijanske provincije

Dragi roditelji i učenici!

U našoj je školi već postala tradicija da svake godine djelujemo, među ostalim projektima, i humanitarno. Tako ćemo i ove godine u suradnji s Hrvatskom Salezijanskom provincijom Sv. Ivana Bosca, Zagreb – Knežija, pokrenuti projekt  „kumstva“ tj. pomoć djeci u  Africi, točnije u Gani. Prikupljena sredstva idu za školovanje učenika  (nabava knjiga, školarina, odjeća i obuća) a projekt nosi naziv  „GYE NYAME“ u prijevodu  „Bog je svemoguć“.

Cilj nam je senzibilizirati učenike i njihove roditelje da se uvijek pa i s jednom kunom mjesečno može pomoći onima koji su potrebniji od nas samih. S tom mišlju krenuli bi i u ovaj projekt. Budući da je i naša financijska situacija teška, ipak uvijek se nađe nešto sitno da se pomogne i drugima.

Projekt bi se odvijao na sljedeći način:

·        Humanitarno - prodajna izložba i priredba  za Božić.

·        Humanitarno – prodajna izložba za Uskrs.

·        Dan škole (u cijelosti posvećen Africi i Gani)

·        Na razini razrednih odijela dogovor s učiteljima i razrednicima

·        drugo

Sredstva prikupljena kroz ove akcije uplatila bi se na račun Hrvatske salezijanske provincije koja se brine za školovanje ovih učenika. Hrvatska salezijanska provincija dostavit će školi podatke o osobi za koju je kumstvo preuzeto i za koju su sredstva uplaćena.

Dragi roditelji i učenici nadamo se da  ćete  podržati i uključiti se u ovaj projekt kako bismo pomogli i onima koji su potrebniji od nas.

Nositelji projekta