Upitnik o interesu učenika osnovnih škola za obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina
Autor: Ljiljana Studeni, 12. 9. 2016.

Obavještavamo učenike i roditelje s mogućnošću  pohađanja nastave na jeziku nacionalnih manjina po modelu C.

Više informacija te priložene dokumente potražite pod «opširnije».

Pripadnici nacionalnih manjina imaju mogućnost obrazovati se na materinskom jeziku na svim stupnjevima obrazovanja od predškolskog do visokoškolskog. Kako bi se utvrdio interes, u prilogu obavijesti nalazi se dopis s detaljnim uputama i objašnjenjima, te upitnik za sve zainteresirane učenike, uz napomenu da je nastava po modelu C namijenjena svim zainteresiranim učenicima, a ne samo učenicima pripadnicima nacionalnih manjina.

Trenutno se u Zagrebu nastava provodi na 6 jezika s mogućnosti poširenja na još 3 jezika.

Dopis_Upitnik_OS_za_2016-17_-_za_sve.doc (43.00 KB)
Upitnik_osnovne_skole.doc (67.50 KB)