Dan otvorenih vrata: Predavanje o čipkarstvu i likovna radionica
Autor: Ljiljana Studeni, 21. 5. 2015.

Na Danu otvorenih vrata koji je ove godine bio tematski vezan uz kulturnu baštinu Republike Hrvatske, učenici su imali priliku naučiti i mnogo toga o čipkarstvu u Hrvatskoj te upoznati različite tehnike u tradicionalnoj izradi čipke.

Više informacija te fotografije s predavanja i radionice čipkarstva - u “opširnije”.

Predavanje je vodila dr. sc. Lucija Franić Novak, viša stručna suradnica za programe hrvatske tradicijske kulture Narodnog sveučilišta Dubrava, a učenici su sudjelovali i u vrlo zanimljivoj likovnoj radionici koju je vodio Petar Novak, student krajobrazbe arhitekture te prof. Ivana Popovac Hristov, koja predaje nastavu likovne kulture u našoj školi i učiteljica Nada Ceboci.

Zahvaljujemo gđi. Luciji Franić Novak na suradnji i pismu zahvale (dio pisma - u prilogu), u kojemu je zabilježila svoje dojmove nakon druženja na Danu otvorenih vrata.

Fotografije možete vidjeti ovdje.

Pismo.pdf (18.33 KB)