Prisjetimo se božićnih radosti u našoj školi ove šk. godine
Autor: Ljiljana Studeni, 27. 2. 2015.

S veseljam vas obavještavamo da smo ovogodišnu Božićnu školsku priredbu koja je bila u znaku živih jaslica te naš već tradicionalni humanitarni božićni sajam, dokumentirali brojnim fotografijama kao i svake godine, ali smo pripremili i video snimku.

Učenica Tamara Riška iz 8.b razreda napisala je i zanimljiv tekst «Božićne radosti u našoj školi».

Pogledajte pod «opširnije».

Video priredbe koju su snimili Jan Mesić i Frane Bralić iz 4.a, učenici Medijske skupine, pogledajte na linku:

Fotografije s priredbe učenika 1. – 3. razreda održane u holu škole, pogledajte «ovdje».

Fotografije učenika 4.a - Karla Domazeta i Filipa Jurčiča. članova Medijske skupine, pogledajte «ovdje».

O dobroj atmosferi u školi te o događajima koji su pratili ove lijepe blagdanske dane, pisala je Tamara Riška, učenica 8.b razreda:

Bozićne radosti u našoj školi

Božićni ugođaj ni ove godine nije zaobišao našu školu. Svi su bili u iščekivanju najljepšeg blagdana u godini koji uveseli svako srce. Naša škola održala je Božićnu priredbu u školskoj dvorani u petak, 12. prosinca 2014. Godine, s početkom u 18 sati.

U predbožićno vrijeme škola je bila dom brojnim prigodnim aktivnostima u kojima su sudjelovali svi učenici i djelatnici škole i na kraju su složili prekrasno ozračje koje je simboliziralo zajedništvo, prijateljstvo, ljubav i sreću.
Tijekom prosinca izrađivale su se božićne čestitke i pripremali slatki božićni kolači za sve posjetitelje.

Pred sam početak priredbe osjetila se mala nervoza kod voditelja Zvonimira koji već četiri godine vodi uvodnu riječ na priredbi, dok kod učenika koji su glumili pastire, Mariju i kralja Baltazara u ovogodišnjim živim jaslicama, nije bilo znakova uzbuđenja i nervoze. Priredba je trajala jedan sat i bila je puna različitog sadržaja, od kratkih igrokaza  učenika nižih razreda pa sve do prekrasnih božićnih pjesama našeg školskog zbora i plesa naših mažuretkinja.

Školska dvorana je bila lijepo ukrašena, ali su se najviše isticale žive jaslice s prekrasnom  velikom štalicom koja je stvorila poseban ugođaj u dvorani.

Svi posjetitelji su rekli da su uživali u predstavi i da će nam ponovno doći sljedeće godine.

Napisala: Tamara Riška, 8.b