Mali kulturnjaci - učenici četvrtih razreda, u MSU-u
Autor: Ljiljana Studeni, 9. 12. 2014.

I ove godine, kao i proteklih godina, sudjelovali smo u filmskom projektu udruge Djeca susreću umjetnost, koji je namijenjen učenicima osnovnih škola, a organizirale su učiteljice Ela i Anita, u sklopu programa rada izvannastavne aktivnosti Malih kulturnjaka

Cijelu vijest pročitajte pod "opširnije"

Ove godine, točnije dana 18.11., učenici četvrtih razreda bili su na projekciji odličnog iranskog filma „Djeca raja“ koji su pogledali s velikim zanimanjem. Nakon projekcije učenici su se susreli s gostom -  poznatim hrvatskim  redateljem Brankom Ištvančićem koji je režirao film „Duh u močvari“. Učenicima je predstavio svoj posao, objasnio svoju ulogu u stvaranju filma, a učenici su sudjelovali u razgovoru postavljajući pitanja o svemu što ih je zanimalo vezano uz tu temu. Nakon razgovora s redateljem učenici su sudjelovali u filmskim radionicama i analizi filma te obišli muzejski postav pod naslovom „Slike u pokretu“  uz stručno vodstvo djelatnika muzeja.

Svi učenici četvrih razreda, koji su željeli, priključili su se ovom edukativnom i zabavnom odlasku Malih kulturnjaka koji će i dalje organizirati ovakve interesantne posjete u razne dijelove našega grada, a u svrhu upoznavanja kulturne ponude Zagreba i mogućnosti kvaletetnog ispunjavanja slobodnog vremena djece.

Ela Ivanišević

Nekoliko fotografija s događaja pogledajte - ovdje.