PREDAVANJE U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI: IMAM PRAVO ZNATI!
Autor: Ljiljana Studeni, 28. 10. 2014.

Dana, 28. listopada 2014., knjižnica OŠ Jelkovec je u suradnji s prof. Adaletom E Dinasi učenicima šestog razreda organizirala predavanje ''Imam pravo znati''.

Klikom na “opširnije” pročitajte više o ovoj temi te se informirajte o događaju koji će se održati 5.11.2014., u Narodnoj knjižnici Sesvete.

Cilj predavanja bio je upoznati djecu s njihovim pravima, ali i primjerima njihovog kršenja. Predavanje je uspjelo osvijestiti problem diskriminacije i opasnosti razmišljanja utemeljenog na neznanju i predrasudama. Kroz dokumentarni film, glazbu i poeziju pronađen je put i rođena volja za daljnjim upoznavanjem svijeta kroz ljubav, razumijevanje i suosjećanje.

Dana, 5.11.2014., u Narodnoj knjižnici Sesvete, cijenjena gošća će ponoviti predavanje, a učenici OŠ Jelkovec će govoriti stihove. Pozivamo učenike i roditelje da se pridruže i otvore nove obzore.

Knjižnica OŠ Jelkovec ponosno čuva zbirku Ex librisa Kasuma Cane, romskog umjetnika i pjesnika, a ovom prilikom obogaćena je i donacijom Adalete E Dinasi pokretačice otvaranja polica s Romskom literaturom u knjižnicama diljem Hrvatske. Na dohvat ruke nalazi se egzotična literutara koja može svijet učiniti ljepšim i boljim, a činjenica je i da svaka promijena kreće iznutra.

- Kultura je najbolji most među ljudima, najljepši način za upoznavanje - tvrdi Adaleta.

Knjižničar:  Karlo Vranješ