Održano je predavanje pod nazivom Granica je jedino u nama
Autor: ANICA KEDAČIĆ, 17. 4. 2014.

U sklopu projeksta ‘Civitas i znanstvenici za znanje mladima’, svjetski proslavljen znanstvenik Ivan Đikić 9. travnja.2014. održao je u Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava predavanje pod nazivom Granica je jedino u nama. Na tom su skupu bili učenici 20-ak škola iz nekoliko županija.

Srdačno zahvaljujemo udruzi Civitas na uspješnoj i nadasve korisnoj suradnji  s našom školom.

Hvale vrijedni projekti koje udruga organizira potiču kreativnost i  interes mladih ljudi za znanost i zato se iskreno nadamo nastavku suradnje.

Nakon vrlo zanimljivog  predavanja, koje je trajalo jedan školski sat, profesor Đikić još je jednako toliko vremena proveo s učenicima odgovarajući na njihova pitanja. Učenici su pokazali velik interes za temu, a najviše su pitali o mogućnostima studiranja u inozemstvu,  financiranju takvog studija, razlikama u školovanju mladih osoba s invaliditetom u Hrvatskoj i izvan nje i sl.