6. ožujka učenici 2.b upoznali su zanimanje policajac/policajka.
Autor: ANICA KEDAČIĆ, 27. 3. 2014.

U sklopu „Projekta zanimanja“  koji se u ožujku provodi u drugim razredima roditelji  učenika – gosti predavači posjećuju  našu školu i učenike  upoznaju sa zanimanjem kojim se bave. Učenici 2.b upoznali su zanimanje policajac/policajka.

Gošća – predavačica je bila majka učenika Luke gđa. Lidija Werhas, a u prezantaciju joj je pomogao g. Zoran Mamuzić , oboje djelatnici posebnog policijskog Odjela  za Mirovne misije.

Učenici su saznali kako se postaje policajac, čime se policajci služe u svom radu, saznali su da  policju čine razni odjeli  kao što su odjel  za sprečavanje nereda na sportskoim  i javnim okupljanjima, kriminalistička policija, prometna policija, forenzičari, protueksplozijaska služba i druge.

Učenici su mogli vidjeti kako izgledaju  razne policijske odore, pa čak isprobati razne kape, prsluke, šljemove i dr. Postavljali su brojna pitanja i saznali mnogo toga o radu policije.  O tome kako je sve proteklo pogledajte i na fotografijama...