preskoči na sadržaj

Osnovna škola Jelkovec

Login
Virtualne učionice

INFORMACIJE

                                                                                              

e-Dnevnik

Tableti

Priloženi dokumenti:
Tablet-opis.pptx

3D printanje

Društvene mreže

Natjecanje Dabar

Elektronički identitet

Korisni linkovi

 

 

 

 

 

 

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Treći razredi naše škole - Suradnja, tolerancija i prihvaćanje različitosti
Autor: Ljiljana Studeni, 17. 11. 2013.

Učenici trećih razreda, vođeni idejama svojih razrednih učiteljica, ostvarili su niz integriranih nastavnih sati s ciljem razvijanja suradnje, tolerancije i prihvaćanja različitosti.

Tijekom brojnih aktivnosti vezanih uz ovu vrijednu temu, bili su i gosti Tiflološkog muzeja u Zagrebu.


 

Povodom Dana bijelog štapa te baveći se općenito temom Suradnja, tolerancija i prihvaćanje različitosti kroz različte aktivnosti u sklopu nastavnih sadržaja, ugostili smo mr.sc. Željku Sušić, višu kustosicu te višu muzejsku pedagoginju koja je za sve učenike trećih razredu održala radionicu Kako pisati brajicom.

Tijekom radionice učenici su upoznali Braillevo pismo (sustav pisanja i čitanja za slijepe, što ga je tridesetih godina 19. stoljeća razradio francuski slijepi učitelj glazbe Louis Braille), naučili neke od znakova brajice, čitali prstima i promišljali o svim poteškoćama s kojima se susreću slijepi i slabovidni prijatelji u svakodnevnom životu, te na koji način možemo pomoći da svijet bude bolje mjesto za sve nas.

Za razvijanje senzibiliteta, empatije i prosocijalnog ponašanja prema osobama s invaliditetom, s ciljem oblikovanja pozitivnih stavova prema slijepim osobama, vrijedno iskustvo bilo je i posjet Tiflološkom muzeju. U njemu su učenici kroz edukativno-iskustvene sadržaje mogli na trenutak doživjeti “svijet mraka” u kojemu se kreću i žive ljudi s oštećenim osjetilom vida, a najintenzijvniji doživljaj bio je prolazak kroz tzv. Tamnu sobu koja je dio stalnog postava Muzeja i gdje su i učenici i učiteljice trebali proći niz zadataka služeći se svim drugim osjetilima, osim vidom.

Zahvaljujemo djelatnicima Tiflološkog muzeja na izvrsnoj edukaciji i suradnji te preporučujemo svima koji se žele više upoznati s ovom temom, web stranicu Muzeja. Između ostalih sadržaja ova web stranica nudi mogućnost virtualne šetnje prostorijama Tiflološkog muzeja.

http://www.tifloloskimuzej.hr/main.aspx?id=18&pid=20

 U foto-galeriji pogledajte dio onoga što su učenici trećih razreda naše škole vidjeli te kojim su se aktivnostima bavili u Tiflološkom muzeju, u Zagrebu.

 Ljiljana Studeni





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju