Barbara Bračun – susret s učenicima u školskoj knjižnici
Autor: Ljiljana Studeni, 7. 11. 2013.

Barbara Bračun, pjesnikinja, fotografkinja i knjižničarka, 29. listopada 2013., gostovala je u našoj školi povodom Mjeseca hrvatske knjige.

Ovo zanimljivo i poticajno druženje koje je trajalo od 14,00 do 15,30 sati u našoj školskoj knjižnici za mnoge je bilo prekratko, te da nam je vrijeme to dopustilo, razgovor bi sigurno potrajao i duže.

Barbara Bračun predstavila je svoje stvaralaštvo, kako svoju poeziju tako i fotografiju. Učenici su bili i više nego zainteresirani i koncentrirani na njezino izlaganje. Postavljali su brojna zanimljiva pitanja zanimajući se za sve čime se ova vrsna umjetnica bavi u životu. Svojom jednostavnošću, toplinom i pozitivnom energijom strpljivo je i s velikom radošću odgovarala  na postavljena pitanja, a tijekom razgovora s učenicima rodile su se i neke nove ideje za buduće stvaralaštvo.  Svojom osobnošću i vedrim nastupom uspjela je pridobiti simpatije učenika koji su izrazili želju za ponovnim susretom. Zanimali su se za sve aspekte njezina stvaralaštva, te tako pokazali da su „velika i dobra“ publika.

Naše vrijedne novinarke pažljivo su bilježile svaku riječ Barbare Bračun i nema sumnje da će naša gošća biti odlično predstavljena u intervjuu koji će se naći u našem školskom listu .

Zahvaljujem našoj gošći na odazivu i vremenu koje nam je posvetila. Očekujemo je i u skorijoj budućnosti s novim projektima, a učenike naše škole koji su sudjelovali u ovom događanju pohvaljujem za  kvalitetnu suradnju i zanimanje koje su pokazali.

Fotografije - u foto-galeriji

Jasenka Glavić