Škola u prirodi – Sljeme (22.04. – 26.04.2013.)
Autor: Administrator , 11. 5. 2013.

Ove su godine, po prvi puta, učenici trećih razreda naše škole boravili u Školi u prirodi, na Sljemenu. Bili su smješteni u Domu Crvenog križa.

Važan cilj  Škole u prirodi je kod djece razviti osjećaj pripadnosti prirodi te potrebu suživota s prirodom koja nas okružuje, o kojoj ovisimo i čiji smo neodvojivi dio. Učenje u prirodi vrši se cjelovitim doživljajem i upoznavanjem nastavnih sadržaja u neposrednoj stvarnosti, promatranjem prirodnih pojava i uočavanjem uzročno – posljedičnih procesa u neposrednom prirodnom okruženju.

Škola u prirodi omogućuje  i ostvarivanje vrlo važnih odgojnih ciljeva. Djeca usvajaju pravila zajedničkog života i izvršavanja obveza, uče se toleranciji, uvažavanju različitosti, poštivanju potreba drugih osoba, usvajanju higijenskih navika, pravila lijepog ponašanja i dr.

Učenici su vrlo rado sudjelovali na svim organiziranim edukativnim radionicama i predavanjima, sportsko-rekreativnim sadržajima, a  u večernjim satima i u zabavno-glazbenom i plesnom programu.

Pregršt veselih i zanimljivih trenutaka koje su treći razredi proživjeli i doživjeli na Sljemenu sa svojim učiteljicama, zabilježili smo i fotoaparatom. Stoga posjetite fotogaleriju.