16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Autor: Ljiljana Studeni, 19. 11. 2017.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas.

Kako su ga obilježili učenici četvrtih razreda - pogledati pod "opširnije".

Danas su učenici 4.c razreda sa svojom učiteljicom Snježanom Babić obilježili Međunarodni dan tolerancije. Nakon što su na balone ispisali poruke djeci svijeta, pustili su ih ispred Srednje škole Jelkovec da odlete u dječje ruke.

Tolerancija podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama. Nitko na ovom svijetu nije isti pa je stoga tolerancija prema svima, bez obzira na sve, nešto što bi ljudi koji se smatraju dijelom civiliziranog društva trebali imati usađeno u svoja srca.

A djeca uče od nas! Učeći o različitom, preispitujemo i svoje vrijednosti, prioritete i uvjerenja.

Napisala: Snježana Babić